Старший викладач кафедри ГНКМ Дар’я Павлівна Василенко, 12 лютого 2021 року стала гостею програми «Студія дня», яка виходить на телеканалі «Кременчук». Випуск був присвячений Міжнародному дню жінок і дівчат у науці.

20 грудня 2013 року Генеральна Асамблея ООН прийняла резолюцію щодо рівності доступу жінок до досягнень і розвитку науки як забезпечення гендерної рівності, а 2015 року було прийнято рішення про встановлення 11 лютого Днем жінок і дівчат у науці.

Під час ефіру Д. П. Василенко зробила невеличкий екскурс в історію жіноцтва та їх науковуої спадщини. Навела статистичні дані щодо кількості жінок в українській науці й відзначила, що найбільше їх в суспільних науках (66%), а найменше у технічних (32%). На запитання ведучого В. І. Ляпоти, чому складається така ситуація Д. П. Василенко відповіла, що причина криється в тому, що дівчата, під час вибору майбутньої професії, з більшим інтересом вступають на спеціальності гуманітарного і соціального напрямку, ніж на технічні. Протягом розмови подискутували про гендерну рівність в наукових колах й про стериотипне мислення щодо жінок та їхньої ролі в суспільстві та зокрема в науці.

Від admin

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *