Колектив авторів до якого ввійшли Д. Василенко, В. Маслак, Ж. Осіковіч, С. Сезін, Д. Сезін, висвілили у монографії «Польская операция» в Полтавской области в 30-х годах ХХ века / «Operacja Polska» w obwodzie połtawskim w latach 30-tych XX wieku». невідомі сторінки «польської операції» 1937-1938 років на території Полтавської області.

У презентації книги, яка пройшла 15 травні 2018 року, взяли участь Генеральний консул республіки Польща в місті Харкові пан Януш Яблонський, завідувач кафедри українознавства Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського, Володимир Маслак, голова Полтавського обласного осередку Спілки поляків України Віктор Маренич, депутат обласної ради Ігор Горжій, керівники структурних підрозділів облдержадміністрації, представники громадських організацій, педагоги, журналісти.