Знання історії свого народу, життєвого шляху видатних українців, збереження історичного спадку необхідне для становлення і формування громадської позиції молоді, створює умови для ефективної реалізації творчого потенціалу в інтересах розвитку національно свідомого суспільства. Досвід української педагогічної школи повинен сприяти розповсюдженню її надбань, розвитку системи освіти, підвищенню якості надання освітніх послуг населенню.

13 березня 2018 р. минуло 130 років від дня народження відомого українського педагога і письменника А. С. Макаренка, нашого земляка, одного з засновників системи дитячо-підліткового виховання. З цієї нагоди викладачі кафедри українознавства спільно з працівниками Центральної міської бібліотеки ім. Горького провели захід під назвою: «Життєві і творчі парадокси А. С. Макаренка». Антон Семенович залишив багату педагогічну спадщину, написав понад 150 творів. Ознайомившись з виставкою, присвяченій творчості Макаренка, присутні дізналися про його педагогічну теорію, специфіку її реалізації.

Велике значення у згуртуванні колективу, на думку Макаренка, відіграють традиції, які дають змогу зберегти досвід минулого і реалізувати наступність поколінь. Великий педагог приділяв увагу вихованню громадянських якостей дітей у сім’ї. Унікальний досвід видатного педагога використовується зараз у всьому світі не тільки у вихованні підлітків, але й у бізнесі.